Działki i drogi osiedlowe

Wszystkie działki, na których stawiamy domy na osiedlu "Balaton" są wolne od jakichkolwiek obciążeń, z wydzieloną i założoną księgą wieczystą. Obecne wolne działki są o powierzchniach około 650 - 750m2.

Na całym terenie osiedla brak wpływów wywołanych eksploatacją górniczą i nie przewiduje się eksploatacji górniczej, która swoimi wpływami objęłaby opiniowany teren. Jest na to osobne postanowienie z Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. 

Każdy z mieszkańców ma wykupiony udział w drogach wewnętrznych osiedlowych o szerokości 9m.

Droga  z odwodnieniem, drzewami ozdobnymi, oświetleniem, po których swobodnie można się przemieszczać pieszo i samochodem. Zwracamy uwagę na bezpieczny i swobodny dojazd ponieważ przy drogach o szerokości 4-5m jest to utrudnione. Przy tej szerokości drogi zaparkowane auta ciężarowe i osobowe tarasują możliwość dojazdu do swojej posesji co wiąże się ze stresem i konfliktami sąsiedzkimi.

W 2018r na osiedlu zostanie zrealizowana  kanalizacja co znacząco poprawi jakość życia mieszkańców i będzie to jedyne skanalizowane osiedle w okolicy. Po wykonaniu kanalizacji drogi zostaną wyłożone kostką brukową.

Domy oddalone są od granicy drogi  około 7m co pozwala na komfortowe parkowanie min 2 samochodów na działce, i wybudowanie dodatkowej wiaty na drugi samochód. Nie ma obawy że brama wjazdowa zahaczy o tył samochodu co może się zdarzyć przy domach oddalonych o 4m od granicy drogi.

Jest to jedyne osiedle w okolicy z tak szerokimi uliczkami i tak oddalonymi domami od granicy drogi. 

Na osiedlu Balaton zamieszkują osoby które oczekują domu z dużą przestrzenią wokół niego. Nie przewidujemy budowy na działkach 400-500m2, aby jak zacytuję jednego z mieszkańców: " parasol z jego działki nie wpadł w czasie wiatru do sąsiada"


Orientacyjny plan Osiedla "Balaton"
Napisz do nas:

sh2