Kanalizacja, odwodnienie i oswietlenie terenu osiedla

Teren całego osiedla Balaton jest wyżej od terenu sąsiadującego o ok 1m do1,5m z zachowaniem 1% spadku. Dzięki temu nie ma zagrożenia zalegania wody na działce. Dodatkowo po dwóch stronach dróg osiedlowych wykonaliśmy odwodnienie dróg i domów.

Kanalizacja - obecnie w tej części miasta  nie ma kanalizacji, przewidziana jest do realizacji przez Sosnowieckie Wodociągi w 2018 roku. Do tego czasu montowane są szczelne zbiorniki bezodpływowe o pojemności 10m3, które w przyszłości będą służyły jako dodatkowe zbiorniki na wodę deszczową do podlewania ogrodu.

Będzie to jedyne skanalizowane osiedle w okolicy co będzie miało wpływ na komfort i koszty utrzymania domu. Po wykonaniu kanalizacji drogi zostaną wyłożone kostką brukową.

W grudniu 2015 miłym prezentem  dla mieszkańców na Święta Bożego Narodzenia było zainstalowanie nowoczesnych lamp ledowych, które idealnie oświetlają uliczki wewnętrzne na osiedlu . Dodatkowo wzdłuż uliczek posadzone zostały ozdobne klony kuliste co w przyszłości wpłynie na niepowtarzalny charakter osiedla.Napisz do nas:

sh2